Proč se hodí dřevo ThermoWood® na fasády a obklady domů?

Proč se hodí dřevo ThermoWood® na fasády a obklady domů?

ThermoWood® je ochrannou známkou pro tepelně upravené dřevo, které je ošetřeno teplem a párou (žádnými chemikáliemi). Tato úprava zajišťuje vyšší odolnost a hlavně perfektní stabilitu, což se u fasád velice oceňuje (profily se nekroutí a nerozestupují). Dřevo je velmi odolné proti povětrnostním vlivům, rozkladu, a škůdcům. Výhodou je také odstranění pryskyřice během tepelného procesu, díky kterému je také dřevo stabilní několik desítek let. Použití dřeva ThermoWood® je naprosto neomezené. Hodí se pro obklady fasád, na terasy, jako materiál pro výrobu nábytku a pro veškeré venkovní a interiérové aplikace. Profily ThermoWood®, které je možné využít právě pro fasádní obklady, jsou zcela ekologické a jsou vyrobeny ze dřeva pocházejícího z trvale udržitelných zdrojů (certifikováno PEFC).

Tepelné ošetření fasádních profilů ze dřeva ThermoWood®

Dřevěné fasády a terasy z masivu ThermoWood®Proces tepelné úpravy spočívá v zahřívání dřeva na vysokou teplotu. Jehličnaté a listnaté druhy mají samostatnou klasifikaci, protože jejich vlastnosti se výrazně liší. Existují dva druhy tepelného zpracování jehličnatého dřeva. A jelikož materiál ThermoWood® spočívá převážně v tepelné úpravě borovice, následující specifikace pojednává právě o této klasifikaci Thermo-S a Thermo-D používané pro finskou borovici. Není rozumné rozlišovat více než dvě třídy, jelikož se vlastnosti dřeva mění nejprve pomalu se zvyšující se teplotou. Jakmile teplota překročí hranici 200°C, vlastnosti se mění rychle. Při použití více než dvou tříd by se riskovalo mísení vlastností různých tříd.

Záruka na celý život

Dřevěné fasády a terasy z masivu ThermoWood®Jsou tedy používány dvě třídy, a to Thermo-S (Stability = Stabilita) a Thermo-D (Durability = Odolnost). U kategorie Thermo-S je měkké borovicové dřevo ošetřeno při teplotě 190±3°C a u kategorie Thermo-D je měkké borovicové dřevo ošetřeno při teplotě 212±3°C. Dřevo ošetřené v kategorii Thermo-S se používá zásadně v interiéru a dřevo ošetřené v kategorii Thermo-D naopak v exteriéru. Je povoleno dřevo ošetřené v kategorii Thermo-D používat v interiéru, dřevo ošetřené v kategorii Thermo-S v exteriéru nikoliv.

Dřevěné fasády a terasy z masivu ThermoWood®215°C je postačující maximální teplota, která zároveň není tak vysoká, aby teplotní ošetření významně narušilo konstrukční vlastnosti dřeva.

Kdo nejvíce dřevěnou fasádu ze dřeva ThermoWood® ocení?

Dřevěné fasády a terasy z masivu ThermoWood®Použití dřeva ThermoWood® na dřevěné fasády ocení hlavně zákazníci, kteří chtějí přírodní a teplý materiál. Materiál, který je nenáročný na údržbu, ale zároveň se od něj očekává velmi dlouhá životnost…

Dřevěné fasády a terasy z masivu ThermoWood®Pokud se ztotožníte s přirozenými vlastnostmi a chováním dřeva ThermoWood® v exteriéru, které jsou popsány dále v této prezentaci, tak je pro Vás fasáda z materiálu ThermoWood® řešením na celý život…

Charakteristické vlastnosti finského dřeva ThermoWood®

 • Vlastnosti dřeva Thermowoodsnížená tepelná vodivost
 • Vlastnosti dřeva Thermowoodkonzistentní barva skrze celý průřez
 • Vlastnosti dřeva Thermowoodvylepšená rozměrová stabilita
 • Vlastnosti dřeva Thermowoodlepší odolnost proti rozkladu a trouchnivění
 • Vlastnosti dřeva Thermowoododstraněná pryskyřice
 • Vlastnosti dřeva Thermowoodzdravotní nezávadnost
 • Vlastnosti dřeva Thermowoodsnížená štěpná síla
 • Vlastnosti dřeva Thermowoodlehce snížená pevnost v ohybu
 • Vlastnosti dřeva Thermowoodsnížená rovnovážná vlhkost
 • Vlastnosti dřeva Thermowoodšetrný k životnímu prostředí
 • Vlastnosti dřeva Thermowoodpouze z certifikovaných lesů
KATEPAL Oy

Navíc je skvělým izolantem tepla a vlhka. Nejen, že díky tepelné úpravě nenasakuje vodu, ale ani nerozvádí teplo, čímž se zaručuje izolace od studeného vzduchu v zimě a teplého v létě. Také izoluje zvukově, což se může hodit například u rušných cest a silnic.

Životnost 30 let

Dřevěné fasády a terasy z masivu ThermoWood®Obklady a fasády ze dřeva ThermoWood® třídy Thermo-D mají životnost minimálně 30 let. Tento fakt však závisí na řadě dalších faktorů, jako je správná instalace, podnebné pásmo a poloha objektu. Pokud je navíc pravidelně ošetřeno některým z doporučených ošetřujících nátěrů, může vydržet až dvojnásobek.

KATEPAL Oy

Příroda

Dřevěné fasády a terasy z masivu ThermoWood®Dřevo ThermoWood® pochází z finských borovicových lesů, které jsou zcela certifikovány systémem FFCS - Finnish Forest Certification System neboli Finský Systém Certifikace Lesů byl vyvinut v souladu s finskými poměry a spolehlivě dokazuje spolehlivost řízení a využívání finského systému certifikovaných lesů. A PEFC systémem certifikace lesů (Program pro schválení lesních certifikačních systémů). Tím je zajištěno to, že dřevo pochází z dobře spravovaných a udržovaných lesů a hlavně z lesů, které jsou k tomu určeny a nedochází tak k ničení přírodního prostředí. Při jeho tepelné úpravě nejsou používány žádné chemikálie, které by se po působení například deště dostaly do půdy.

KATEPAL Oy

Výhody dřevěných fasád a venkovních obkladů

 • Výhody dřevěných fasád a obloženíLehký materiál poskytující ochranné a estetické funkce
 • Výhody dřevěných fasád a obloženíInstalace na sucho znamená rychlejší použití
 • Výhody dřevěných fasád a obloženíNáhrada silných a těžkých zdí, které zatěžují základy i peněženku
 • Výhody dřevěných fasád a obloženíVýkon a základní funkce jsou jednoduše posíleny použitím ochranných prostředků
 • Výhody dřevěných fasád a obloženíVynikající tepelné a zvukově izolační vlastnosti
 • Výhody dřevěných fasád a obloženíVhodné pro novostavby i rekonstrukce
 • Výhody dřevěných fasád a obloženíSnadné opravy
 • Výhody dřevěných fasád a obloženíKrásné na pohled, přírodní, teplý a uklidňující
 • Výhody dřevěných fasád a obloženíDřevo je obnovitelný zdroj, tudíž je v souladu s přírodou

Proč se hodí dřevo ThermoWood na fasády a obložení - fotogalerie

Top