NÁTĚR NA DŘEVO NA VODNÍ BÁZI OWATROL AQUATHERM – GRAPHITE GREY

Nátěr na dřevo na vodní bázi OWATROL AQUATHERM – odstín GRAPHITE GREY - NOVINKA

OWATROL AQUATHERM je finální penetrační nátěr s UV ochranou pro velmi málo savé dřevo jako je ThermoWood. Jedná se o pigmentovaný nátěr na vodní bázi s příměsí alkydových a akrylových pryskyřic.

SKLADEM

  • 1 l
  • 5 l
  • 800 Kč

    -10 %

  • 720 Kč

Nový nátěr na vodní bázi OWATROL AQUATHERM

Jedná se o nový nátěr vyvinutý na základě původního nátěru OWATROL AQUADECKS®. Nový nátěr OWATROL AQUATHERM byl doplněn o aditivum a během testování v letech 2019 až 2021 dosáhl lepšího výkonu než jeho předchůdce. Nátěr OWATROL AQUATHERM má stejný základ a je možné jej používat i jako udržovací nátěr pro plochy původně ošetřené nátěrem OWATROL AQUADECKS®.

Nátěr na dřevo ThermoWood OWATROL AQUATHERM – GRAPHITE GREY

Odstín GRAPHITE GREY – mírně tmavší a načervenalý odstín materiálu ThermoWood.

Balení: plechovka 1 l a 5 l

Vydatnost: 5 m2 / litr - u prvotní aplikace ve dvou minimálně doporučených vrstvách
10 - 12 m2/ litr
- při další údržbě

 

Výchozí surovinou pro výrobu je finská borovice, která je tepelnou a vlhkostní úpravou zpracována na tepelně upravené dřevo – ThermoWood. Takto upravené dřevo získá nové fyzikální a mechanické vlastnosti. Je to zejména delší trvanlivost (minimální životnost materiálu je 30 let), odolnost proti hnilobě, vyšší pevnost a rozměrová stálost.

ThermoWood díky UV záření mění svůj vzhled (šedne - získá patinu). Pro minimalizaci poškození UV zářením, povětrnostními vlivy a pro udržení krásného karamelového vzhledu masivního dřeva ThermoWood je nutné všechny plochy povrchově ošetřit ochranným nátěrem a zvláštní pozornost je potřeba věnovat koncovým plochám (čelům).

Pro ošetření tepelně upraveného dřeva ThermoWood doporučujeme použití nátěrových hmot OWATROL – AQUATHERM dodávaných naší firmou.

OWATROL - AQUATHERM je penetrační a přilnavý finální nátěr na dřevo, který poskytuje pružnou, dlouhotrvající matnou barvu pro všechny typy dřeva, včetně tvrdých exotických dřevin. OWATROL - AQUATHERM vsakuje, proniká do dřeva a stabilizuje jej za účelem snížení vzniku prasklin, deformací a jiných poškození způsobených vlhkostí a slunečními paprsky. OWATROL - AQUATHERM se může aplikovat na nové i na zvětralé dřevo, poskytuje matný vzhled zvýrazňující krásu dřeva, pohlcuje UV záření, zajišťuje dlouhotrvající finální nátěr a jednoduše se nanáší.

Tento námi zvolený a preferovaný nátěr OWATROL - AQUATHERM byl naší firmou dlouhodobě testován spolu s ostatními nátěrovými hmotami a dosáhl těch nejlepších výsledků při dlouhodobém ošetření před UV zářením a povětrnostními vlivy. Vzhledem k provedeným testům, našim zkušenostem a dobré znalosti materiálu ThermoWood doporučujeme k ošetření výrobků z ThermoWood pouze vodou ředitelné pigmentované oleje s UV ochranou na bázi alkydových či akrylových pryskyřic. Použití samotných olejů na přírodní bázi ani na bázi syntetické se nedoporučuje.

Jedinečnost nátěru OWATROL – AQUATHERM:

Do materiálu ThermoWood, který je velice málo nasákavý, dokáže proniknout díky svým jedinečným vlastnostem a složení. Rozdíl oproti konkurenčním nátěrům je v jeho jedinečné metodě nátěru systémem „mokré na mokré“.

Při klasickém natírání nanesete první vrstvu, která se „vsaje“ a vytvoří na povrchu dřeva ochranný film určité tloušťky a tím se proces nasákavosti ukončí. Po doporučeném několika hodinovém zaschnutí první vrstvy nátěru je povrch dřeva potřeba přebrousit brusným papírem pro dobrou přilnavost druhé vrstvy a teprve potom je možné ji aplikovat. Tato druhá vrstva nátěru již nevsakuje do dřeva, pouze zvětší tloušťku nátěru na povrchu dřeva a tím vzniká na povrchu film, který může časem praskat a loupat se.

Systém nátěru OWATROL „mokré na mokré“ spočívá v nanesení první silné vrstvy nátěru, kterou necháte vsakovat, dokud nezmizí z povrchu dřeva mokrý vzhled. Toto obvykle trvá 15 - 20 min. Ihned poté nanášíte druhou vrstvu nátěru. Tímto způsobem si dřevo „samo“ řekne, kolik nátěru potřebuje, protože se proces sycení dřeva nepřeruší a dřevo se tím dokonale nasytí. Ušetříte tak čas nutný k zaschnutí první vrstvy a také další pracný úkon – broušení povrchu a následné čištění od prachu.

Inteligentní složení nátěru OWATROL – AQUATHERM navíc zaručuje ochranu dřeva zevnitř, která spočívá v tom, že nátěr dokonale uzavře povrch ošetřeného dřeva proti pronikání vlhkosti, ale ponechá ho zevnitř difuzně otevřený, a tak umožňuje dřevu „dýchat“.

Spojením unikátních vlastností materiálu ThermoWood (především nízká rovnovážná vlhkost, vysoká biologická odolnost, vytěsnění všech živin a vyluhovatelných látek při tepelném procesu) a použití té nejoptimálnější nátěrové hmoty OWATROL - AQUATHERM dosáhnete jak vysoké životnosti samotné povrchové úpravy, tak i maximální životnosti výrobků z materiálu ThermoWood a také tím minimalizujete čas a finanční prostředky věnované údržbě.

Při aplikaci dodržujte zásady stanovené v technickém listu a na obalu nátěrové hmoty!

Nátěrové hmoty OWATROL – AQUATHERM® dodáváme ve třech odstínech:

OWATROL – AQUATHERM®
Odstín: HONEY
ThermoWood® před / po nátěru
Nátěr OWATROL – AQUATHERM
OWATROL – AQUATHERM®
Odstín: TEAK
ThermoWood®před / po nátěru
Nátěr OWATROL – AQUATHERM
OWATROL – AQUATHERM®
Odstín: GRAPHITE GREY
ThermoWood® před / po nátěru
Nátěr OWATROL – AQUATHERM

Poznámka:
Jako podklad vzorků byly pro nátěr použity nejpoužívanější profily ThermoWood.

Náhled má pouze informativní charakter a reálný odstín se může mírně lišit, vzhledem k přírodnímu charakteru materiálu ThermoWood.

Typ barvy barva

Napsat recenzi

Nátěr na dřevo na vodní bázi OWATROL AQUATHERM – odstín GRAPHITE GREY - NOVINKA

Nátěr na dřevo na vodní bázi OWATROL AQUATHERM – odstín GRAPHITE GREY - NOVINKA

OWATROL AQUATHERM je finální penetrační nátěr s UV ochranou pro velmi málo savé dřevo jako je ThermoWood. Jedná se o pigmentovaný nátěr na vodní bázi s příměsí alkydových a akrylových pryskyřic.

Napsat recenzi

Technická podpora:
+420 602 743 816

(Nepovinné)
*(Povinné)
(Nepovinné)
Odeslat dotaz!

Sdílení:

Facebook Twitter

Top