Nátěr na dřevo ThermoWood OWATROL AQUADECKS – barva HONEY

Nátěr na dřevo ThermoWood OWATROL AQUADECKS – barva HONEY

OWATROL AQUADECKS je finální penetrační nátěr s UV ochranou pro velmi málo savé dřevo jako je ThermoWood. Jedná se o pigmentovaný nátěr na vodní bázi s příměsí alkydových a akrylových pryskyřic.

SKLADEM

  • 1 l
  • 2,5 l
  • 5 l
  • 800 Kč

    -10 %

  • 720 Kč

Nátěr na dřevo ThermoWood OWATROL AQUADECKS – HONEY

Odstín HONEY – med – minimální změna odstínu ThermoWood.

Balení: plechovka 1 l , 2,5 l a 5 l

Vydatnost: 5 m2 / litr - u prvotní aplikace ve dvou doporučených vrstvách
10 - 12 m2 / litr
- při další údržbě

 

Výchozí surovinou pro výrobu je finská borovice, která je tepelnou a vlhkostní úpravou zpracována na tepelně upravené dřevo – ThermoWood. Takto upravené dřevo získá nové fyzikální a mechanické vlastnosti. Je to zejména delší trvanlivost (minimální životnost materiálu je 30 let), odolnost proti hnilobě, vyšší pevnost a rozměrová stálost.

ThermoWood díky UV záření mění svůj vzhled (šedne - získá patinu). Pro minimalizaci poškození UV zářením, povětrnostními vlivy a pro udržení krásného karamelového vzhledu masivního dřeva ThermoWood je nutné všechny plochy povrchově ošetřit ochranným nátěrem a zvláštní pozornost je potřeba věnovat koncovým plochám (čelům).

Pro ošetření tepelně upraveného dřeva ThermoWood doporučujeme použití nátěrových hmot OWATROL – AQUADECKS dodávaných naší firmou.

OWATROL - AQUADECKS je penetrační a přilnavý finální nátěr na dřevo, který poskytuje pružnou, dlouhotrvající matnou barvu pro všechny typy dřeva, včetně tvrdých exotických dřevin. OWATROL - AQUADECKS vsakuje, proniká do dřeva a stabilizuje jej za účelem snížení vzniku prasklin, deformací a jiných poškození způsobených vlhkostí a slunečními paprsky. OWATROL - AQUADECKS se může aplikovat na nové i na zvětralé dřevo, poskytuje matný vzhled zvýrazňující krásu dřeva, pohlcuje UV záření, zajišťuje dlouhotrvající finální nátěr a jednoduše se nanáší.

Tento námi zvolený a preferovaný nátěr OWATROL - AQUADECKS byl naší firmou dlouhodobě testován spolu s ostatními nátěrovými hmotami a dosáhl těch nejlepších výsledků při dlouhodobém ošetření před UV zářením a povětrnostními vlivy. Vzhledem k provedeným testům, našim zkušenostem a dobré znalosti materiálu ThermoWood doporučujeme k ošetření výrobků z ThermoWood pouze vodou ředitelné pigmentované oleje s UV ochranou na bázi alkydových či akrylových pryskyřic. Použití samotných olejů na přírodní bázi ani na bázi syntetické se nedoporučuje.

Jedinečnost nátěru OWATROL – AQUADECKS:

Do materiálu ThermoWood, který je velice málo nasákavý, dokáže proniknout díky svým jedinečným vlastnostem a složení. Rozdíl oproti konkurenčním nátěrům je v jeho jedinečné metodě nátěru systémem „mokré na mokré“.

Při klasickém natírání nanesete první vrstvu, která se „vsaje“ a vytvoří na povrchu dřeva ochranný film určité tloušťky a tím se proces nasákavosti ukončí. Po doporučeném několika hodinovém zaschnutí první vrstvy nátěru je povrch dřeva potřeba přebrousit brusným papírem pro dobrou přilnavost druhé vrstvy a teprve potom je možné ji aplikovat. Tato druhá vrstva nátěru již nevsakuje do dřeva, pouze zvětší tloušťku nátěru na povrchu dřeva a tím vzniká na povrchu film, který může časem praskat a loupat se.

Systém nátěru OWATROL „mokré na mokré“ spočívá v nanesení první silné vrstvy nátěru, kterou necháte vsakovat, dokud nezmizí z povrchu dřeva mokrý vzhled. Toto obvykle trvá 15 - 20 min. Ihned poté nanášíte druhou vrstvu nátěru. Tímto způsobem si dřevo „samo“ řekne, kolik nátěru potřebuje, protože se proces sycení dřeva nepřeruší a dřevo se tím dokonale nasytí. Ušetříte tak čas nutný k zaschnutí první vrstvy a také další pracný úkon – broušení povrchu a následné čištění od prachu.

Inteligentní složení nátěru OWATROL – AQUADECKS navíc zaručuje ochranu dřeva zevnitř, která spočívá v tom, že nátěr dokonale uzavře povrch ošetřeného dřeva proti pronikání vlhkosti, ale ponechá ho zevnitř difuzně otevřený, a tak umožňuje dřevu „dýchat“.

Spojením unikátních vlastností materiálu ThermoWood (především nízká rovnovážná vlhkost, vysoká biologická odolnost, vytěsnění všech živin a vyluhovatelných látek při tepelném procesu) a použití té nejoptimálnější nátěrové hmoty OWATROL - AQUADECKS dosáhnete jak vysoké životnosti samotné povrchové úpravy, tak i maximální životnosti výrobků z materiálu ThermoWood a také tím minimalizujete čas a finanční prostředky věnované údržbě.

Při aplikaci dodržujte zásady stanovené v technickém listu a na obalu nátěrové hmoty!

Nátěrové hmoty OWATROL – AQUADECKS® dodáváme ve třech odstínech:

OWATROL – AQUADECKS®
Odstín: HONEY
ThermoWood® před / po nátěru
Nátěr OWATROL – AQUADECKS
OWATROL – AQUADECKS®
Odstín: TEAK
ThermoWood®před / po nátěru
Nátěr OWATROL – AQUADECKS
OWATROL – AQUADECKS®
Odstín: GRAPHITE GREY
ThermoWood® před / po nátěru
Nátěr OWATROL – AQUADECKS

Poznámka:
Jako podklad vzorků byly pro nátěr použity nejpoužívanější profily ThermoWood.

Náhled má pouze informativní charakter a reálný odstín se může mírně lišit, vzhledem k přírodnímu charakteru materiálu ThermoWood.

Typ barvy barva
Známka 
18. 01. 2022

OWATROL AQUADECKS je penetrační a finální nátěr, který poskytuje pružnou, dlouhotrvající bohatou matnou barvu pro všechny typy dřeva, včetně tvrdých exotických dřevin a má UV ochranu. Je ekologický a snižuje vznik prasklin a jiných deformací způsobených vlhkostí a sluncem. Natíral jsem dvě vrstvy podle návodu. Výsledek stojí za to!

Známka 
18. 01. 2022

Vodou ředitelný, ekologický finální nátěr, hezký medový vzhled. OWATROL AQUADECKS jsem zakoupil při nákupu obkladových prken ThermoWood® na doporučení prodejce. oJedná se o olejový nátěr fakt dobře vsakuje i do tohoto tvrdého a odolného materiálu.

Napište recenzi

Napsat recenzi

Nátěr na dřevo ThermoWood OWATROL AQUADECKS – barva HONEY

Nátěr na dřevo ThermoWood OWATROL AQUADECKS – barva HONEY

OWATROL AQUADECKS je finální penetrační nátěr s UV ochranou pro velmi málo savé dřevo jako je ThermoWood. Jedná se o pigmentovaný nátěr na vodní bázi s příměsí alkydových a akrylových pryskyřic.

Napsat recenzi

Technická podpora:
+420 602 743 816

(Nepovinné)
*(Povinné)
(Nepovinné)
Odeslat dotaz!

Sdílení:

Facebook Twitter

Top