Terasový profil ThermoWood AntiSlip 26x140, zadní strana rýhovaná
Snížená cena!

-10%

Terasové prkno dřevěné AntiSlip 26x140, zadní strana rýhovaná, ThermoWood

Terasový profil AntiSlip 26x140 mm zadní strana rýhovaná je určen pro použití na terasy a plochy okolo bazénů Pohledová strana je strana s jemnějším drážkováním. Profil je konstruován pro přímou montáž nerezovými vruty.

TOP CENA

SKLADEM

  • 1 m - neprodejný
  • 3,0 m (0,43 m²)
  • 4,2 m (0,61 m²)
  • 228 Kč

    -10 %

  • 205 Kč

Profil ThermoWood pro terasy a bazénové rošty

Délka v m: 3 a 4,2

Tolerance délky v mm: -10 mm / + 30 mm

Spotřeba bm/m2: 6,9 běžných metrů (bm)

Spotřeba počítána s doporučenou mezerou 5 - 8 mm pro odtok vody a dilataci.

Výrobce: Oy Lunawood Ltd, Asemantie 52, Iisalmi, Finsko

Vstupní surovina: Borovice lesní (Pinus sylvestris), země původu Finsko, certifikováno PEFC

Kvalita: „ThermoWood® - kvalita A“ - viz. Standardy kvality a Technický list

Teplota zpracování: Thermo – D (durability – odolnost) – tepelná úprava 212°C ± 3°C

Třída biologické odolnosti: Třída 2 (velmi dobrá odolnost)

Technickou dokumentaci, doporučení pro montáž a povrchovou úpravu naleznete v odstavci : KE STAŽENÍ.

Hlavní výhody a popis materiálu ThermoWood®

Výhody a popis materiálu ThermoWood®Výhody a popis materiálu ThermoWood®Výhody a popis materiálu ThermoWood®Výhody a popis materiálu ThermoWood®

Tepelně upravené dřevo ThermoWood®

Dřevěné terasy a fasady z masivu ThermoWoood®Nabízíme Vám jedinečný produkt svého druhu, jehož vznik umožňuje revoluční technologie tepelné úpravy dřeva ThermoWood®. Produkty, zpracované touto technologií, umožňují úspěšné použití dřevěných materiálů slabší dimenze z tuzemských (Evropských) zdrojů s tím, že jejich užitné vlastnosti a prodloužená doba životnosti je staví na úroveň tropických dřevin bez nutnosti likvidace tropických pralesů a ohrožování ekologické rovnováhy a životního prostředí.

Dřevěné terasy a fasady z masivu ThermoWoood®Námi dodávané a naprosto ekologické produkty ThermoWood® jsou vyráběny v závodě Oy Lunawood Ltd. ve městě Iisalmi (střední Finsko) a splňují přísné standardy kvality, které jsou kontrolovány finskou Asociací výrobců ThermoWood® (ThermoWood Association - TWA). Vstupní materiál pochází z trvale udržitelných obhospodařovaných finských lesů (certifikace PEFC).

Vyrobeno ve FinskuTWAPEFC

Dřevo ThermoWood® od světové jedničky, firmy Lunawood®

Lunawood

Dřevěné terasy a fasady z masivu ThermoWoood®Námi dodávané dřevo ThermoWood® je vyráběno ve firmě Oy Lunawood Ltd. Společnost Oy Lunawood Ltd, založená v roce 2002, je inovativním průkopníkem v tepelných úpravách dřeva a stala se jedničkou na světovém trhu v oblasti výroby tepelně upraveného dřeva. Tuto pozici si získala kvalitou svých produktů a svou výrobní kapacitou. Od svého založení se společnost rychle rozšířila, nyní zaměstnává více jak 60 zaměstnanců a disponuje dvěma výrobními závody ve Finsku. Roční výrobní kapacita těchto závodů vzrostla na 62 000 m3 upraveného dřeva. Většina výroby se následně exportuje.

Dřevěné terasy a fasady z masivu ThermoWoood®Společnost Oy Lunawood Ltd. je hrdá na své prvotřídní produkty a stejně kvalitní odborníky, obsluhu a poradenství pro zákazníky. Jako největší výrobce tepelně upraveného dřeva zakládá své dobré jméno na inovaci, spolehlivosti a spolupráci.

Dřevěné terasy a fasady z masivu ThermoWoood®Společnost spolupracuje při operačním postupu se zákazníky i partnery, což umožňuje sdělování znalostí, rozšiřování informací o produktech a vytváření široké informační sítě.

Tepelná úprava pozitivně mění vlastnosti dřeva ThermoWood®

Dřevěné terasy a fasady z masivu ThermoWoood®Tepelně zpracované dřevo ThermoWood® je nový druh materiálu s inovovanou vnitřní strukturou dřeva dosaženou tepelnou a vlhkostní úpravou. Tepelné zpracování dřeva ThermoWood® funguje pouze za pomocí tepla a vodní páry a celý výrobní proces je naprosto ekologický. Tepelná úprava pozitivně ovlivňuje a zlepšuje nejen trvanlivost, ale i další fyzikální a mechanické vlastnosti. ThermoWood® se vyrábí z finské borovice patentovaným způsobem ve speciálních sušících komorách při teplotním rozmezí 190 – 212 °C.

Třídy materiálu ThermoWood® dle Asociace ThermoWood® (TWA)

Dřevěné terasy a fasady z masivu ThermoWoood®Ve Finsku se uplatňuje společná klasifikace členských firem vyrábějících ThermoWood® sdružených ve finské Asociaci výrobců ThermoWood® (TWA), která zahrnuje dvě hlavní kategorie nazvané Thermo-S (Stability = Stabilita) a Thermo-D (Durability = Odolnost). U kategorie Thermo-S je měkké dřevo ošetřeno při teplotě 190±3°C a u kategorie Thermo-D je měkké dřevo ošetřeno při teplotě 212±3°C.

Dřevěné terasy a fasady z masivu ThermoWoood®Podle těchto kategorií jsou v rámci výroby tohoto materiálu ve výrobním závodu Oy Lunawood Ltd. označeny produkty jako LunaThermo-S a LunaThermo-D.

Dřevěné terasy a fasady z masivu ThermoWoood®Podle druhu kategorie se určuje, k jakému účelu smí být tepelně upravené dřevo použito. Toto rozdělení je závazné a není povoleno materiály zaměňovat (povoleno je pouze používání materiálu upraveného v kategorii Thermo-D v interiéru).

LunaThermo-S

Dřevěné terasy a fasady z masivu ThermoWoood®Dřevo označené LunaThermo-S spadá v rámci biologické odolnosti (odolnosti proti hnilobě) do kategorie 3, definované v normě EN 113.

LunaThermo-D

Dřevěné terasy a fasady z masivu ThermoWoood®Obdobně dřevo označené LunaThermo-D patří do kategorie biologické odolnosti 2, což znamená dobrou odolnost proti hnilobě.

Klasifikace úprav dřeva ThermoWood

Ekologie je při výrobě dřeva ThermoWood® na prvním místě

Skandinávská ekoznačka

Dřevěné terasy a fasady z masivu ThermoWoood®Dřevo společnosti Lunawood® je ošetřováno pouze za využití vysokých teplot (190°– 212°C) a páry. Konečný produkt je tudíž zcela přírodní a neobsahuje žádné chemické látky. Dřevo lze bezpečně spálit či recyklovat (Nordic Ecolabel).

Dřevěné terasy a fasady z masivu ThermoWoood®Dřevo ThermoWood® vyrobené firmou Lunawood® je sterilně zcela čistý výrobek. Bakterie jsou usmrceny a výsledkem je sterilní material. Jsou vyloučeny škodlivé emise, jako například formaldehydy, a tak je dřevo ThermoWood® čisté a bezpečné jak při venkovním použití, tak při použití v interiéru.

Dřevěné terasy a fasady z masivu ThermoWoood®Firma Lunawood® plně respektuje přírodní vlastnosti dřeva. Toho je dosaženo pomocí patentovaného procesu pozvolného tepelného ošetření, které natrvalo mění chemické a fyzikální vlastnosti dřeva. ThermoWood® je registrovaná obchodní značka, kterou mají právo používat pouze členské firmy International ThermoWood® Association (TWA). Kvalita výroby produktu pod označením ThermoWood® je tedy monitorována nezávislou institucí.

Snížení absorpce vlhkosti a perfektní rozměrová stálost

Dřevěné terasy a fasady z masivu ThermoWoood®Během tepelné úpravy je buněčná struktura dřeva ThermoWood® změněna tak, že tepelně upravené dřevo vykazuje mnohem lepší rozměrovou stabilitu než tepelně neupravené totožné dřevo ve stejných klimatických podmínkách. Rozměrové změny tepelně zpracovaného dřeva ThermoWood® jsou jen poloviční a příčný průhyb je dokonce snížen až o 90% oproti tepelně neošetřenému dřevu.

Dřevěné terasy a fasady z masivu ThermoWoood®Tento jev je způsoben hlavně tím, že je u dřeva tepelnou úpravou snížena schopnost absorpce vlhkosti až o 50 %. Výsledkem tepelného procesu je rovnovážná vlhkost 5 – 7 % přestože se nachází v prostředí s výrazně vyšší vlhkostí. Nedochází tedy u něj k bobtnání a následnému sesychání, které způsobuje u neupraveného dřeva jeho rychlou destrukci vlivem rozvláknění a rozpojení jeho vnitřní struktury.

Absence nežádoucích látek u tepelně ošetřeného dřeva ThermoWood® a jeho biologická odolnost

Dřevěné terasy a fasady z masivu ThermoWoood®Při tepelném procesu dochází k odstranění (vytěsnění) veškeré pryskyřice a dalších biologických látek. To umožňuje jeho bezproblémové použití jak v exteriéru, tak v interiéru a v provozech s vysokou teplotou a extrémní vlhkostí. Tepelně upravené dřevo ThermoWood® – vyrobené v teplotním režimu Thermo –D (při 212°C) patří do 2. třídy biologické odolnosti, což představuje velice vysokou odolnost vůči hnilobě, a díky naprosté absenci biologických látek je schopné odolávat dřevokazným škůdcům a houbám.

Atraktivní vzhled tepelně upraveného dřeva ThermoWood®

Dřevěné terasy a fasady z masivu ThermoWoood®Podle délky a intenzity tepelného ošetření dochází u dřeva ThermoWood® ke změnám jeho barvy. ThermoWood® získává až tmavě hnědý karamelový odstín, a to v celém svém průřezu. S odstupem životnosti povrch neošetřeného materiálu ThermoWood® zešedne (získá patinu), zvrásní, začne praskat a projeví se mírný příčný průhyb. Tomuto přirozenému procesu stárnutí dřeva zabráníte pouze tím, že omezíte působení UV záření a povětrnostních vlivů. Pokud chcete udržet jeho líbivý karamelový vzhled, opatřete výrobky z materiálu ThermoWood® námi doporučenou povrchovou úpravou. Zvláštní pozornost je potřeba věnovat koncovým plochám (čelům).

Životnost tepelně upraveného dřeva ThermoWood® – 30 let!

Záruka na celý život
SKH
Komo
Bre

Dřevěné terasy a fasady z masivu ThermoWoood®Díky změně svých fyzikálních vlastností a vnitřní struktury je materiál ThermoWood® schopen minimálně 30-tileté životnosti.

Dřevěné terasy a fasady z masivu ThermoWoood®Tento závěr byl stanoven po předložení certifikátu KOMO od nizozemské společnosti SKH a studie zrychleného zvětrávání, kterou provedla University of Technology (Helsinky), britské společnosti BRE, která vydala prohlášení v podobě certifikátu BRE ve kterém je konstatován předpoklad 30-tileté životnosti dřeva ThermoWood® při použití v exteriéru.

Certifikát KOMO® o biologické odolnosti a kvalitě výroby.

Dřevěné terasy a fasady z masivu ThermoWoood®Závodu Oy Lunawood Ltd v Iisalmi byl udělen nizozemskou společností SKH produktový certifikát KOMO pro produkt ThermoWood® potvrzující požadavky na biologickou odolnost a kvalitu výroby.

Vydání certifikátu KOMO společností SKH znamená nezávisle ověřenou kvalitu výrobku.

Dřevěné terasy a fasady z masivu ThermoWoood®Kolektivní certifikační značka KOMO zaručuje, že stavebnictví může důvěřovat kvalitě výrobků, procesů, systémů a služeb. Půl století zkušeností znamená, že KOMO je číslo jedna jako odborník v oblasti certifikovaných výrobků a procesů v Nizozemí. Certifikáty byly vydány pro velmi širokou škálu produktů a procesů. Uživatelé mohou následně důvěřovat kvalitě těchto výrobků a procesů. Co více, produkty s označení KOMO jsou automaticky v souladu s příslušnými zákony a předpisy pro stavebnictví, jako jsou stavební vyhlášky, vyhlášky na kvalitu půdy a jiné požadavky týkající se kvality a bezpečnosti.

Dřevěné terasy a fasady z masivu ThermoWoood®BRE [obchodní název společnosti Building Research Establishment Limited] je britská nezávislá, nestranná organizace zabývající se poradenstvím, testováním a školením, nabízející svou odbornost ve všech oblastech životního prostředí a s ním souvisejících oborů.

Dřevěné terasy a fasady z masivu ThermoWoood®BRE prohlašuje, že očekávaná životnost produktů třídy Thermo-D, bude při exteriérovém použití 30 let, a to za předpokladu dodržení pokynů výrobce a uplatnění principů nejlepších stavebních postupů.

Aplikace materiálu ThermoWood® bez povrchové úpravy

Odšeďovač NET-TROL - před a po
Owatrol - odstín grafitově šedá

Dřevěné terasy a fasady z masivu ThermoWoood®Pokud se materiál ThermoWood® neošetřuje, nesníží to nikterak zásadně jeho životnost, avšak není možné garantovat veškeré deklarované vlastnosti materiálu, vznikání větších než vlásečnicových trhlin a také jeho nestejnoměrné barevné změny.

Dřevěné terasy a fasady z masivu ThermoWoood®V případě, že přijmete tyto přirozené vlastnosti materiálu ThermoWood, nemusíte jej ošetřovat žádnými ochrannými prostředky. Jeho minimální 30-tiletá životnost v exteriéru se tak nijak zásadně nesníží a jedná se pouze o povrchovou změnu.

Dřevěné terasy a fasady z masivu ThermoWoood®Díky tepelné úpravě v celém průřezu navíc můžete atraktivní vzhled obnovit za pomoci námi dodávaných a vyzkoušených odšeďovacích prostředků.

Dřevěné terasy a fasady z masivu ThermoWoood®V případě, že máte obavy z nestejnoměrných barevných změn, tak pro vás máme řešení – nátěr AQUATHERM® v odstínu GRAPHITE GREY – grafitová šeď, kterým můžete dřevo ThermoWood® při instalaci ošetřit a následně jej nechat stárnout – přechod do jednolité šedé barvy bude mnohem plynulejší…

Chcete ThermoWood® ošetřovat a udržet jej v původním odstínu?

Dřevěné terasy a fasady z masivu ThermoWoood®Můžeme vám doporučit ošetření dřeva ThermoWood® nátěrem OWATROL – AQUATHERM®. Nátěr OWATROL AQUATHERM® je určen pro méně savé dřeviny a navíc obsahuje akryl-alkydové pryskyřice a je tím přímo předurčen jako nejideálnější nátěr pro dřevo ThermoWood®.

Dřevěné terasy a fasady z masivu ThermoWoood®Nátěr AQUATHERM® od firmy OWATROL je ošetřující prostředek na vodní bázi sloužící k finálnímu ošetření dřeva. AQUATHERM® je ideální pro zahradní nábytek, obklady stěn i vodorovné plochy. Můžeme jej snadno aplikovat na nové i zvětralé dřevo a jeho vysoce penetrační složení znamená, že s postupem času nedochází k žádnému loupání či odlupování. Jeho patentované složení totiž zaručuje, že nátěr pronikne do dřeva (nezůstává na povrchu) a chrání jej zevnitř, přičemž si dřevo uchová i difúzní vlastnosti a po celou dobu životnosti nátěru je schopné „dýchat“. AQUATHERM® poskytuje vynikající ochranu proti škodám způsobeným vlhkostí a UV zářením a je k dispozici ve třech odstínech (HONEY, TEAK a GRAPHITE GREY).

Nátěrové hmoty OWATROL – AQUATHERM® dodáváme ve třech odstínech:

OWATROL – AQUATHERM®
Odstín: HONEY
ThermoWood® před / po nátěru
Nátěr OWATROL – AQUATHERM
OWATROL – AQUATHERM®
Odstín: TEAK
ThermoWood®před / po nátěru
Nátěr OWATROL – AQUATHERM
OWATROL – AQUATHERM®
Odstín: GRAPHITE GREY
ThermoWood® před / po nátěru
Nátěr OWATROL – AQUATHERM

Univerzální použití materiálu ThermoWood®

Dřevěné terasy a fasady z masivu ThermoWoood®Materiál ThermoWood® je určen k veškerému použití jak v exteriéru, tak i v extrémně vlhkém interiérovém prostředí. Profily ThermoWood® se běžně používají na exteriérové obklady a opláštění stěn budov, terasové a bazénové rošty, materiál pro výrobu zahradního nábytku a dále na veškeré exteriérové konstrukce. V interiérech se profily ThermoWood® využívají jako obklady vnitřních stěn saun, na výrobu saunového nábytku, vybavení a zázemí wellness center, parních lázní a také vnitřních bazénů.

Nabízíme skvělé vlastnosti tepelně upraveného dřeva ThermoWood, které Vám přináší bezstarostné řešení na celý život.

Známka 
14. 01. 2022

Dřevěný profil vhodný pro každou podlahu venkovní terasy, Terasové prkna jsou vysoce odolné vůči klimatickým změnám, snadná montáž, přehledný montážní návod, univerzální využití. Mohu jen doporučit.

Známka 
14. 01. 2022

Horní drážkování terasových prken je jemné, spodní hlubší se sedmi podélnými drážkami, povrch čistě opracovaný, hladký, vše je kvalitní - velká spokojenost. Terasa vypadá prostě skvěle a snad i na dlouho.

Napište recenzi

Napsat recenzi

Terasové prkno dřevěné AntiSlip 26x140, zadní strana rýhovaná, ThermoWood

Terasové prkno dřevěné AntiSlip 26x140, zadní strana rýhovaná, ThermoWood

Terasový profil AntiSlip 26x140 mm zadní strana rýhovaná je určen pro použití na terasy a plochy okolo bazénů Pohledová strana je strana s jemnějším drážkováním. Profil je konstruován pro přímou montáž nerezovými vruty.

TOP CENA

Napsat recenzi

Technická podpora:
+420 602 743 816

(Nepovinné)
*(Povinné)
(Nepovinné)
Odeslat dotaz!
Hladký profil SHP 26x92 mm je univerzální profil pro venkovní i vnitřní použití. Vhodný pro...

Hladký profil SHP 26x117 mm je univerzální profil pro venkovní i vnitřní použití. Vhodný pro...

Prostředek OWATROL NET-TROL je odstraňovač dřevní šedi a čistič venkovních dřevěných povrchů....

Profil SHP 42x42 mm je určen pro konstrukční účely (převážně rošty). Lze jej použít i jako...

Profil SHP 42x68 mm je určen pro konstrukční účely (převážně rošty). Lze jej použít i jako...

Profil SHP 42x92 mm je určen pro konstrukční účely (převážně rošty). Lze jej použít i jako...

Profil SHP 42x117 mm je určen pro konstrukční účely (převážně rošty). Lze jej použít i jako...

Profil SHP 42x140 mm je určen pro konstrukční účely (převážně rošty). Lze jej použít i jako...

Lepený profil SHP 88x88 mm je určen pro konstrukční účely. Lze jej použít i jako pohledový...

Nerezový vrut 5 x 40/50/60/70 mm pro přímou montáž, nerez C1, hlava TORX T25

Nerezový vrut 4 x 40/24 a 4 x 45/30 mm proT-klip, ne rez A4, hlava TX20

Plastový T-klip je speciální montážní prvek (vytváří skrytý úchyt) pro terasové profily, které...

Rektifikační terč BUZON PB-01 o nastavitelné výšce 28 - 42 mm .

Rektifikační terč BUZON PB-1 o nastavitelné výšce 42 - 60 mm .

Rektifikační terč BUZON PB-2 o nastavitelné výšce 60 - 90 mm .

Rektifikační terč BUZON PB-3 o nastavitelné výšce 90 - 145 mm .

Rektifikační terč BUZON PB-4 o nastavitelné výšce 145 - 245 mm .

Rektifikační terč BUZON PB-5 o nastavitelné výšce 230 - 315 mm .

Doplněk k terči PB-4 pro dosažení větší požadované výšky. Hlava terče se odmontuje, nástavec se...

Držák je konstruován pro zacvaknutí do hlavy terče a pro zafixování dřevěného podkladního roštu...

Korekce sklonu podkladní konstrukce od 0 do 5%, tj. do 5 cm na 1 m délky. Výška korektoru je 12...

Silný, vodou omyvatelný bezrozpouštědlový odstraňovač barev bez obsahu ředidla, který odstraní...

Hladký profil SHP 26x68 mm je univerzální profil pro venkovní i vnitřní použití. Vhodný pro...

PCD 91 je konzervační prostředek na vodní bázi pro konzervaci otevřených řezných ploch (čel)....

OWATROL AQUADECKS je finální penetrační nátěr s UV ochranou pro velmi málo savé dřevo jako je...

OWATROL AQUATHERM je finální penetrační nátěr s UV ochranou pro velmi málo savé dřevo jako je...

OWATROL AQUATHERM je finální penetrační nátěr s UV ochranou pro velmi málo savé dřevo jako je...

Sdílení:

Facebook Twitter

Top