Profil pro venkovní terasy a chodníky ThermoWood AntiSlip 26x117
Snížená cena!

-10%

TERASOVÉ PRKNO THERMOWOOD THERMO BOROVICE ANTISLIP 26X117 S BOČNÍMI ÚCHYTY

Terasový profil AntiSlip 26x117 mm s bočními úchyty je určen pro použití na terasy a plochy okolo bazénů. Profil je opatřen podélnými drážkami, umožňujícími montáž pomocí skrytého úchytu tzv. T-klipu.

SKLADEM

  • 1 m - neprodejný
  • 3,0 m (0,37 m²)
  • 4,2 m (0,51 m²)
  • 2,1 m (0,26 m²)
  • 162 Kč

    -10 %

  • 146 Kč

Profil ThermoWood pro terasy a bazénové rošty

Délka v m: 3 a 4,2

Tolerance délky v mm: -10 mm / + 30 mm

Spotřeba bm/m2: 8,2 běžných metrů (bm)

Spotřeba počítána s doporučenou mezerou danou šířkou plastového montážního T-klipu.

Výrobce: Oy Lunawood Ltd, Asemantie 52, Iisalmi, Finsko

Vstupní surovina: Borovice lesní (Pinus sylvestris), země původu Finsko, certifikováno PEFC

Kvalita: „ThermoWood® - kvalita A“ - viz. Standardy kvality a Technický list

Teplota zpracování: Thermo – D (durability – odolnost) – tepelná úprava 212°C ± 3°C

Třída biologické odolnosti: Třída 2 (velmi dobrá odolnost)

Technickou dokumentaci, doporučení pro montáž a povrchovou úpravu naleznete v odstavci : KE STAŽENÍ.

Hlavní výhody a popis materiálu ThermoWood®

Výhody a popis materiálu ThermoWood®Výhody a popis materiálu ThermoWood®Výhody a popis materiálu ThermoWood®Výhody a popis materiálu ThermoWood®

Tepelně upravené dřevo ThermoWood®

Dřevěné terasy a fasady z masivu ThermoWoood®Nabízíme Vám jedinečný produkt svého druhu, jehož vznik umožňuje revoluční technologie tepelné úpravy dřeva ThermoWood®. Produkty, zpracované touto technologií, umožňují úspěšné použití dřevěných materiálů slabší dimenze z tuzemských (Evropských) zdrojů s tím, že jejich užitné vlastnosti a prodloužená doba životnosti je staví na úroveň tropických dřevin bez nutnosti likvidace tropických pralesů a ohrožování ekologické rovnováhy a životního prostředí.

Dřevěné terasy a fasady z masivu ThermoWoood®Námi dodávané a naprosto ekologické produkty ThermoWood® jsou vyráběny v závodě Oy Lunawood Ltd. ve městě Iisalmi (střední Finsko) a splňují přísné standardy kvality, které jsou kontrolovány finskou Asociací výrobců ThermoWood® (ThermoWood Association - TWA). Vstupní materiál pochází z trvale udržitelných obhospodařovaných finských lesů (certifikace PEFC).

Vyrobeno ve FinskuTWAPEFC

Dřevo ThermoWood® od světové jedničky, firmy Lunawood®

Lunawood

Dřevěné terasy a fasady z masivu ThermoWoood®Námi dodávané dřevo ThermoWood® je vyráběno ve firmě Oy Lunawood Ltd. Společnost Oy Lunawood Ltd, založená v roce 2002, je inovativním průkopníkem v tepelných úpravách dřeva a stala se jedničkou na světovém trhu v oblasti výroby tepelně upraveného dřeva. Tuto pozici si získala kvalitou svých produktů a svou výrobní kapacitou. Od svého založení se společnost rychle rozšířila, nyní zaměstnává více jak 60 zaměstnanců a disponuje dvěma výrobními závody ve Finsku. Roční výrobní kapacita těchto závodů vzrostla na 62 000 m3 upraveného dřeva. Většina výroby se následně exportuje.

Dřevěné terasy a fasady z masivu ThermoWoood®Společnost Oy Lunawood Ltd. je hrdá na své prvotřídní produkty a stejně kvalitní odborníky, obsluhu a poradenství pro zákazníky. Jako největší výrobce tepelně upraveného dřeva zakládá své dobré jméno na inovaci, spolehlivosti a spolupráci.

Dřevěné terasy a fasady z masivu ThermoWoood®Společnost spolupracuje při operačním postupu se zákazníky i partnery, což umožňuje sdělování znalostí, rozšiřování informací o produktech a vytváření široké informační sítě.

Tepelná úprava pozitivně mění vlastnosti dřeva ThermoWood®

Dřevěné terasy a fasady z masivu ThermoWoood®Tepelně zpracované dřevo ThermoWood® je nový druh materiálu s inovovanou vnitřní strukturou dřeva dosaženou tepelnou a vlhkostní úpravou. Tepelné zpracování dřeva ThermoWood® funguje pouze za pomocí tepla a vodní páry a celý výrobní proces je naprosto ekologický. Tepelná úprava pozitivně ovlivňuje a zlepšuje nejen trvanlivost, ale i další fyzikální a mechanické vlastnosti. ThermoWood® se vyrábí z finské borovice patentovaným způsobem ve speciálních sušících komorách při teplotním rozmezí 190 – 212 °C.

Třídy materiálu ThermoWood® dle Asociace ThermoWood® (TWA)

Dřevěné terasy a fasady z masivu ThermoWoood®Ve Finsku se uplatňuje společná klasifikace členských firem vyrábějících ThermoWood® sdružených ve finské Asociaci výrobců ThermoWood® (TWA), která zahrnuje dvě hlavní kategorie nazvané Thermo-S (Stability = Stabilita) a Thermo-D (Durability = Odolnost). U kategorie Thermo-S je měkké dřevo ošetřeno při teplotě 190±3°C a u kategorie Thermo-D je měkké dřevo ošetřeno při teplotě 212±3°C.

Dřevěné terasy a fasady z masivu ThermoWoood®Podle těchto kategorií jsou v rámci výroby tohoto materiálu ve výrobním závodu Oy Lunawood Ltd. označeny produkty jako LunaThermo-S a LunaThermo-D.

Dřevěné terasy a fasady z masivu ThermoWoood®Podle druhu kategorie se určuje, k jakému účelu smí být tepelně upravené dřevo použito. Toto rozdělení je závazné a není povoleno materiály zaměňovat (povoleno je pouze používání materiálu upraveného v kategorii Thermo-D v interiéru).

LunaThermo-S

Dřevěné terasy a fasady z masivu ThermoWoood®Dřevo označené LunaThermo-S spadá v rámci biologické odolnosti (odolnosti proti hnilobě) do kategorie 3, definované v normě EN 113.

LunaThermo-D

Dřevěné terasy a fasady z masivu ThermoWoood®Obdobně dřevo označené LunaThermo-D patří do kategorie biologické odolnosti 2, což znamená dobrou odolnost proti hnilobě.

Klasifikace úprav dřeva ThermoWood

Ekologie je při výrobě dřeva ThermoWood® na prvním místě

Skandinávská ekoznačka

Dřevěné terasy a fasady z masivu ThermoWoood®Dřevo společnosti Lunawood® je ošetřováno pouze za využití vysokých teplot (190°– 212°C) a páry. Konečný produkt je tudíž zcela přírodní a neobsahuje žádné chemické látky. Dřevo lze bezpečně spálit či recyklovat (Nordic Ecolabel).

Dřevěné terasy a fasady z masivu ThermoWoood®Dřevo ThermoWood® vyrobené firmou Lunawood® je sterilně zcela čistý výrobek. Bakterie jsou usmrceny a výsledkem je sterilní material. Jsou vyloučeny škodlivé emise, jako například formaldehydy, a tak je dřevo ThermoWood® čisté a bezpečné jak při venkovním použití, tak při použití v interiéru.

Dřevěné terasy a fasady z masivu ThermoWoood®Firma Lunawood® plně respektuje přírodní vlastnosti dřeva. Toho je dosaženo pomocí patentovaného procesu pozvolného tepelného ošetření, které natrvalo mění chemické a fyzikální vlastnosti dřeva. ThermoWood® je registrovaná obchodní značka, kterou mají právo používat pouze členské firmy International ThermoWood® Association (TWA). Kvalita výroby produktu pod označením ThermoWood® je tedy monitorována nezávislou institucí.

Snížení absorpce vlhkosti a perfektní rozměrová stálost

Dřevěné terasy a fasady z masivu ThermoWoood®Během tepelné úpravy je buněčná struktura dřeva ThermoWood® změněna tak, že tepelně upravené dřevo vykazuje mnohem lepší rozměrovou stabilitu než tepelně neupravené totožné dřevo ve stejných klimatických podmínkách. Rozměrové změny tepelně zpracovaného dřeva ThermoWood® jsou jen poloviční a příčný průhyb je dokonce snížen až o 90% oproti tepelně neošetřenému dřevu.

Dřevěné terasy a fasady z masivu ThermoWoood®Tento jev je způsoben hlavně tím, že je u dřeva tepelnou úpravou snížena schopnost absorpce vlhkosti až o 50 %. Výsledkem tepelného procesu je rovnovážná vlhkost 5 – 7 % přestože se nachází v prostředí s výrazně vyšší vlhkostí. Nedochází tedy u něj k bobtnání a následnému sesychání, které způsobuje u neupraveného dřeva jeho rychlou destrukci vlivem rozvláknění a rozpojení jeho vnitřní struktury.

Absence nežádoucích látek u tepelně ošetřeného dřeva ThermoWood® a jeho biologická odolnost

Dřevěné terasy a fasady z masivu ThermoWoood®Při tepelném procesu dochází k odstranění (vytěsnění) veškeré pryskyřice a dalších biologických látek. To umožňuje jeho bezproblémové použití jak v exteriéru, tak v interiéru a v provozech s vysokou teplotou a extrémní vlhkostí. Tepelně upravené dřevo ThermoWood® – vyrobené v teplotním režimu Thermo –D (při 212°C) patří do 2. třídy biologické odolnosti, což představuje velice vysokou odolnost vůči hnilobě, a díky naprosté absenci biologických látek je schopné odolávat dřevokazným škůdcům a houbám.

Atraktivní vzhled tepelně upraveného dřeva ThermoWood®

Dřevěné terasy a fasady z masivu ThermoWoood®Podle délky a intenzity tepelného ošetření dochází u dřeva ThermoWood® ke změnám jeho barvy. ThermoWood® získává až tmavě hnědý karamelový odstín, a to v celém svém průřezu. S odstupem životnosti povrch neošetřeného materiálu ThermoWood® zešedne (získá patinu), zvrásní, začne praskat a projeví se mírný příčný průhyb. Tomuto přirozenému procesu stárnutí dřeva zabráníte pouze tím, že omezíte působení UV záření a povětrnostních vlivů. Pokud chcete udržet jeho líbivý karamelový vzhled, opatřete výrobky z materiálu ThermoWood® námi doporučenou povrchovou úpravou. Zvláštní pozornost je potřeba věnovat koncovým plochám (čelům).

Životnost tepelně upraveného dřeva ThermoWood® – 30 let!

Záruka na celý život
SKH
Komo
Bre

Dřevěné terasy a fasady z masivu ThermoWoood®Díky změně svých fyzikálních vlastností a vnitřní struktury je materiál ThermoWood® schopen minimálně 30-tileté životnosti.

Dřevěné terasy a fasady z masivu ThermoWoood®Tento závěr byl stanoven po předložení certifikátu KOMO od nizozemské společnosti SKH a studie zrychleného zvětrávání, kterou provedla University of Technology (Helsinky), britské společnosti BRE, která vydala prohlášení v podobě certifikátu BRE ve kterém je konstatován předpoklad 30-tileté životnosti dřeva ThermoWood® při použití v exteriéru.

Certifikát KOMO® o biologické odolnosti a kvalitě výroby.

Dřevěné terasy a fasady z masivu ThermoWoood®Závodu Oy Lunawood Ltd v Iisalmi byl udělen nizozemskou společností SKH produktový certifikát KOMO pro produkt ThermoWood® potvrzující požadavky na biologickou odolnost a kvalitu výroby.

Vydání certifikátu KOMO společností SKH znamená nezávisle ověřenou kvalitu výrobku.

Dřevěné terasy a fasady z masivu ThermoWoood®Kolektivní certifikační značka KOMO zaručuje, že stavebnictví může důvěřovat kvalitě výrobků, procesů, systémů a služeb. Půl století zkušeností znamená, že KOMO je číslo jedna jako odborník v oblasti certifikovaných výrobků a procesů v Nizozemí. Certifikáty byly vydány pro velmi širokou škálu produktů a procesů. Uživatelé mohou následně důvěřovat kvalitě těchto výrobků a procesů. Co více, produkty s označení KOMO jsou automaticky v souladu s příslušnými zákony a předpisy pro stavebnictví, jako jsou stavební vyhlášky, vyhlášky na kvalitu půdy a jiné požadavky týkající se kvality a bezpečnosti.

Dřevěné terasy a fasady z masivu ThermoWoood®BRE [obchodní název společnosti Building Research Establishment Limited] je britská nezávislá, nestranná organizace zabývající se poradenstvím, testováním a školením, nabízející svou odbornost ve všech oblastech životního prostředí a s ním souvisejících oborů.

Dřevěné terasy a fasady z masivu ThermoWoood®BRE prohlašuje, že očekávaná životnost produktů třídy Thermo-D, bude při exteriérovém použití 30 let, a to za předpokladu dodržení pokynů výrobce a uplatnění principů nejlepších stavebních postupů.

Aplikace materiálu ThermoWood® bez povrchové úpravy

Odšeďovač NET-TROL - před a po
Owatrol - odstín grafitově šedá

Dřevěné terasy a fasady z masivu ThermoWoood®Pokud se materiál ThermoWood® neošetřuje, nesníží to nikterak zásadně jeho životnost, avšak není možné garantovat veškeré deklarované vlastnosti materiálu, vznikání větších než vlásečnicových trhlin a také jeho nestejnoměrné barevné změny.

Dřevěné terasy a fasady z masivu ThermoWoood®V případě, že přijmete tyto přirozené vlastnosti materiálu ThermoWood, nemusíte jej ošetřovat žádnými ochrannými prostředky. Jeho minimální 30-tiletá životnost v exteriéru se tak nijak zásadně nesníží a jedná se pouze o povrchovou změnu.

Dřevěné terasy a fasady z masivu ThermoWoood®Díky tepelné úpravě v celém průřezu navíc můžete atraktivní vzhled obnovit za pomoci námi dodávaných a vyzkoušených odšeďovacích prostředků.

Dřevěné terasy a fasady z masivu ThermoWoood®V případě, že máte obavy z nestejnoměrných barevných změn, tak pro vás máme řešení – nátěr AQUATHERM® v odstínu GRAPHITE GREY – grafitová šeď, kterým můžete dřevo ThermoWood® při instalaci ošetřit a následně jej nechat stárnout – přechod do jednolité šedé barvy bude mnohem plynulejší…

Chcete ThermoWood® ošetřovat a udržet jej v původním odstínu?

Dřevěné terasy a fasady z masivu ThermoWoood®Můžeme vám doporučit ošetření dřeva ThermoWood® nátěrem OWATROL – AQUATHERM®. Nátěr OWATROL AQUATHERM® je určen pro méně savé dřeviny a navíc obsahuje akryl-alkydové pryskyřice a je tím přímo předurčen jako nejideálnější nátěr pro dřevo ThermoWood®.

Dřevěné terasy a fasady z masivu ThermoWoood®Nátěr AQUATHERM® od firmy OWATROL je ošetřující prostředek na vodní bázi sloužící k finálnímu ošetření dřeva. AQUATHERM® je ideální pro zahradní nábytek, obklady stěn i vodorovné plochy. Můžeme jej snadno aplikovat na nové i zvětralé dřevo a jeho vysoce penetrační složení znamená, že s postupem času nedochází k žádnému loupání či odlupování. Jeho patentované složení totiž zaručuje, že nátěr pronikne do dřeva (nezůstává na povrchu) a chrání jej zevnitř, přičemž si dřevo uchová i difúzní vlastnosti a po celou dobu životnosti nátěru je schopné „dýchat“. AQUATHERM® poskytuje vynikající ochranu proti škodám způsobeným vlhkostí a UV zářením a je k dispozici ve třech odstínech (HONEY, TEAK a GRAPHITE GREY).

Nátěrové hmoty OWATROL – AQUATHERM® dodáváme ve třech odstínech:

OWATROL – AQUATHERM®
Odstín: HONEY
ThermoWood® před / po nátěru
Nátěr OWATROL – AQUATHERM
OWATROL – AQUATHERM®
Odstín: TEAK
ThermoWood®před / po nátěru
Nátěr OWATROL – AQUATHERM
OWATROL – AQUATHERM®
Odstín: GRAPHITE GREY
ThermoWood® před / po nátěru
Nátěr OWATROL – AQUATHERM

Univerzální použití materiálu ThermoWood®

Dřevěné terasy a fasady z masivu ThermoWoood®Materiál ThermoWood® je určen k veškerému použití jak v exteriéru, tak i v extrémně vlhkém interiérovém prostředí. Profily ThermoWood® se běžně používají na exteriérové obklady a opláštění stěn budov, terasové a bazénové rošty, materiál pro výrobu zahradního nábytku a dále na veškeré exteriérové konstrukce. V interiérech se profily ThermoWood® využívají jako obklady vnitřních stěn saun, na výrobu saunového nábytku, vybavení a zázemí wellness center, parních lázní a také vnitřních bazénů.

Nabízíme skvělé vlastnosti tepelně upraveného dřeva ThermoWood, které Vám přináší bezstarostné řešení na celý život.

Známka 
14. 01. 2022

Dřevo Thermo je velmi kvalitní a praktické, zachovává si svůj vzhled i výborné vlastnosti po velmi dlouhou dobu. Díky těmto kladům je i cena přiměřená.

Známka 
14. 01. 2022

Jde o originální finská terasová prkna LunaDeck2 se skrytými T-klipy a dobrou biologickou odolností a velmi vysokou kvalitou. Musím uznat, že sám jsem byl překvapen, DOPORUČUJI všem.

Napište recenzi

Napsat recenzi

TERASOVÉ PRKNO THERMOWOOD THERMO BOROVICE ANTISLIP 26X117 S BOČNÍMI ÚCHYTY

TERASOVÉ PRKNO THERMOWOOD THERMO BOROVICE ANTISLIP 26X117 S BOČNÍMI ÚCHYTY

Terasový profil AntiSlip 26x117 mm s bočními úchyty je určen pro použití na terasy a plochy okolo bazénů. Profil je opatřen podélnými drážkami, umožňujícími montáž pomocí skrytého úchytu tzv. T-klipu.

Napsat recenzi

Technická podpora:
+420 602 743 816

(Nepovinné)
*(Povinné)
(Nepovinné)
Odeslat dotaz!
Hladký profil SHP 26x92 mm je univerzální profil pro venkovní i vnitřní použití. Vhodný pro...

Hladký profil SHP 26x117 mm je univerzální profil pro venkovní i vnitřní použití. Vhodný pro...

Prostředek OWATROL NET-TROL je odstraňovač dřevní šedi a čistič venkovních dřevěných povrchů....

Profil SHP 42x42 mm je určen pro konstrukční účely (převážně rošty). Lze jej použít i jako...

Profil SHP 42x68 mm je určen pro konstrukční účely (převážně rošty). Lze jej použít i jako...

Profil SHP 42x92 mm je určen pro konstrukční účely (převážně rošty). Lze jej použít i jako...

Profil SHP 42x117 mm je určen pro konstrukční účely (převážně rošty). Lze jej použít i jako...

Profil SHP 42x140 mm je určen pro konstrukční účely (převážně rošty). Lze jej použít i jako...

Lepený profil SHP 88x88 mm je určen pro konstrukční účely. Lze jej použít i jako pohledový...

Nerezový vrut 5 x 40/50/60/70 mm pro přímou montáž, nerez C1, hlava TORX T25

Nerezový vrut 4 x 40/24 a 4 x 45/30 mm proT-klip, ne rez A4, hlava TX20

Plastový T-klip je speciální montážní prvek (vytváří skrytý úchyt) pro terasové profily, které...

Rektifikační terč BUZON PB-01 o nastavitelné výšce 28 - 42 mm .

Rektifikační terč BUZON PB-1 o nastavitelné výšce 42 - 60 mm .

Rektifikační terč BUZON PB-2 o nastavitelné výšce 60 - 90 mm .

Rektifikační terč BUZON PB-3 o nastavitelné výšce 90 - 145 mm .

Rektifikační terč BUZON PB-4 o nastavitelné výšce 145 - 245 mm .

Rektifikační terč BUZON PB-5 o nastavitelné výšce 230 - 315 mm .

Doplněk k terči PB-4 pro dosažení větší požadované výšky. Hlava terče se odmontuje, nástavec se...

Držák je konstruován pro zacvaknutí do hlavy terče a pro zafixování dřevěného podkladního roštu...

Korekce sklonu podkladní konstrukce od 0 do 5%, tj. do 5 cm na 1 m délky. Výška korektoru je 12...

Silný, vodou omyvatelný bezrozpouštědlový odstraňovač barev bez obsahu ředidla, který odstraní...

Hladký profil SHP 26x68 mm je univerzální profil pro venkovní i vnitřní použití. Vhodný pro...

PCD 91 je konzervační prostředek na vodní bázi pro konzervaci otevřených řezných ploch (čel)....

OWATROL AQUADECKS je finální penetrační nátěr s UV ochranou pro velmi málo savé dřevo jako je...

OWATROL AQUATHERM je finální penetrační nátěr s UV ochranou pro velmi málo savé dřevo jako je...

OWATROL AQUATHERM je finální penetrační nátěr s UV ochranou pro velmi málo savé dřevo jako je...

Sdílení:

Facebook Twitter

Top